Dopasowanie krawatu podstawowe zasady

Zasada dobierania krawatu opiera się na kilku zasadniczych wzorcach. Ich zastosowanie pozwala na stworzenie eleganckiej i zawsze sprawdzonej stylizacji. Generalnie rzecz biorąc opieranie się na zastosowaniu jednego elementu gładkiego wraz z jednym wzorzystym jest przepisem na modowy sukces.

Niemniej jednak dobranie koszuli oraz krawatu w ton w ton, to także dopuszczalna opcja. Zatem stworzenie jasnego tła z koszuli dla ciemniejszego krawatu w tej samej barwie, lub na odwrót to popularna propozycja. Warto jednak podkreślić, że współcześnie zaczynamy odchodzić od tych reguł, a granice znacznie się zacierają.

Dozwolone jest łamanie zasad, ale nadal z pewną ostrożnością. Każda koszula i garnitur może zostać ożywiony kontrastowym krawatem w wyraźnych i soczystych barwach. Podobnie jak wzorzysta koszula może zostać przełamana innym wzorem krawatu.

www.szlachetnezdrowie.com.pl

Tego typu ekstrawagancje sprzedają się dobrze, ale niekoniecznie wszędzie są akceptowane, z drugiej zaś strony wyczucie stylu może mieć tutaj różne znaczenia.